„Najbolja studentska ideja” na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu

7.07.2017.

U četvrtak 06. jula 2017. godine, održano je takmičenje za „Najbolju studentsku ideju“ na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, u saradnji sa Visoko tehničkom školom strukovnih studija iz Zrenjanina.

Takmičenje je prvi put pokrenuto u okviru Tempus projekta WBCInno, a ove godine se organizovalo u okviru Erasmus+ projekta IF4TM. Projekat je finansiran od strane Evropske komisije, a realizuje se u Konzorcijumu od 18 partnera iz Velike Britanije, Austrije, Portugalije, Italije, Slovenije i Srbije (5 EU univerziteta, 7 visokoškolskih institucija iz Srbije, 3 inkubatora, 1 preduzećа, Ministarstvа prosvete nauke i tehnološkog razvoja i Zavod za intelektualnu svojinu).

Za plasman u dalji krug takmičenja 4 tima su prezentovala svoje ideje, od koga su 2 tima otišla na Regionalno takmičenje koje će se održati u septembru ove godine u Privrednoj komori Srbije.

U sastavu žirija bili su – prof. dr Igor Franc i prof. mr Neda Todorović sa Univerziteta Metropolitan, Nataša Ćirović iz Poslovno tehnološkog inkubatora tehničkih fakulteta, dr Milorad Rančić iz Visoko tehničke škole strukovnih studija u Zrenjaninu i Nemanja Stančić iz IT firme New and rising.

Pobednici u ovom krugu takmičenja bili su timovi pod nazivom – Interaktivno pozorište, sa idejom „11.21“, a koji su činili: Jelena Petković, Vasilije Stanković, Marko Jovanović, Mario Živadinović i Imuno tim sa idejom „Mlečnokisele bakterije – imuno bomba“ sa tri člana: Jelena Bundra, Marijana Dotlić, Igor Hekel.

Pored prolaska u Regionalni krug takmičenja, pobednički timovi su osvojili i nagradno putovanje u neku od zemalja partnera Konzorcijumu. Čestitamo svim učesnicima, a pobedničkim timovima želimo puno sreće u daljem toku takmičenja.