NA UNIVERZITETU METROPOLITAN, NJEGOVOM CENTRU U NIŠU, ZA VIKEND JE ODRŽANO TAKMIČENJE U PES-U

31.01.2014.

U prostorijama centra u Nišu, Univerziteta Metropolitan, održan je prvi krug takmičenja MetPES. Takmičenje u PES-u okuplja ukupno 32 tima iz 16 različitih škola, četiri kvalifikaciona dana i jedan finalni. U veseloj atmosferi i zabavnom druženju tokom prvog kruga odigrano je sedam utakmica. Nakon prvog kruga tim koji se kvalifikovao za finale jesu „Nešini zmajevi“, učenici Pravno poslovne škole iz Niša. Čestitamo pobednicima i zahvaljujemo se na učešću timovima iz Gimnazije „Svetozar Marković“, G.T.Š. „Neimar“, Gimnazije „Stevan Sremac“, Gimnazije „9. maj“ i E.T.Š. „Nikola Tesla“.
Naredni vikend, odnosno 01. i 02. februara održaće se drugi krug takmičenja gde će se pojaviti timovi iz Pravno – poslovne škole, Gimnazije Svetozar Marković, Trgovinske škole, Mašinske škole Niš, Gimnazije Stevan Sremac, Ugostiteljsko turističke škole.