Na ovogodišnjem Serbian Fashion Week-u učestvuju naši studenti Modnog dizajna

20.04.2015.

Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da će studenti Modnog dizajna učestvovati na ovogodišnjem Serbian Fashion Week-u. Studenti će predstaviti izložbu modnih ilsutracija pod nazivom „Underground flow“. Izložba radova biće prikazana u okviru Serbian Fashion Week-a u periodu od 23. – 28. aprila u Novom Sadu. Na realizaciji ovog projekta učestvovali su studenti I, II i III godine pomenutog studijskog programa, a zadatak im je bio da odgovore na temu „Blow up“ koja je inače modni trend za predstojeću sezonu A/W 2015. Ovaj projekat realizovan je u saradnji sa prof. Anom Vasiljević i Milenom Čvorović, koje su studente vodile kroz sam proces realizacije ilustracija. Veoma inspirativna tema ponudila je samo neke od asocijacija i inspiracija koje su dalje razvijale likovni sadržaj samih modnih ilustracija poput:

• Podzemni tok koji iznenada postaje razarajuća eksplozija.
  • Primorano suzbijanje neizrečive energije.
  • Neočekivano oslobođenje latentne sile.
  • Vizuelni i emocionalni šok.
  • Vulkani, kamenolomi, naftni izvori.
  • Seizmička aktivnost, magma i lava.
  • Pucajući kamen i rudnici.
  • Neuredna i slučajna teksturalna slojevitost.
  • Preuveličane zapremine, slučajni slojevi i prozračni aspekti.

Pozivamo vas da podrzite nase studente.