Ministar prosvete Srđan Verbić na Metropolitan univerzitetu

26.10.2015.

U subotu, 24. oktobra na Metropolitan univerzitetu održan je peti po redu skup – WeB & Serbian Moodle Moot 2015.

Peti skup WeB & Serbian Moodle Moot otvorio je ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije – Srđan Verbić, kao i prof. dr Dragan Domazet, Rektor Metropolitan univerziteta, ovogodišnjeg domaćina skupa.

Skupu su prisustvovali eminentni stručnjači iz regiona koji su sa učesnicima podelili svoja iskustva u korišćenju i nadogradnji ove popularne Moodle platforme za elektronsko učenje, kao i njenoj integraciji sa drugim obrazovnim rešenjima.

Cilj ovog skupa bila je razmena iskustava u korišćenju sistema Moodle, kao i druženje i povezivanje korisnika u regionalnu Moodle mrežu.

Ministar prosvete, gospodin Verbić istakao je da je sistem Moodle učenja jako inspirativan za okruženje. Obzirom na to da je ovo bio regionalni skup, ministar Verbić je istakao da će do kraja godine u Beogradu početi da rade dve međunarodne organizacije – Education Reform Initiative of South Eastern Europe i Regionalni centar za nauku i tehnološke inovacije, a koje treba da pomognu da se u regionu shvati važnost unapređenja inovacione kulture.

Rektor Metropolitan univerziteta, prof. dr Dragan Domazet, istakao je važnost ovog skupa, kao i iskustva u vezi korišćenja savremene tehonlogije u obrazovanju i zakonska ograničenja koja iste i prate.

Ovim skupom se pre svega podigla svest o značaju korišćenja novih i savremenih tehnologija u obrazovanju, ali i prednosti učenja pomoću Moodle sistema.