Met Head Game Jam na Univerzitetu Metropolitan u Nišu

11.01.2018.

Global Game Jam će i ove godine okupiti na globalnom nivou sve zaljubljenike u video igre. Univerzitet Metropolitan u Nišu biće jedan od domaćina, među 700 lokacija iz 95 zemalja sveta. Univerzitet Metropolitan će ovaj događaj organizovati u saradnji sa kompanijom Mad Head Games.

Cilj ovog gejmerskog globalnog događaja jeste da formirani timovi dobiju temu pred sam početak takmičenja. Tema se određuje na globalnom nivou i prenosi učesnicima iz celog sveta u isto vreme.  Za kreiranje igrice, učesnici imaju 48h kako bi predstavili gejmersku ideju članovima žirija, koju čine predstavnici našeg univerziteta kao i ekipa iz kompanije Mad Head Games.

Pored nekoliko lokacija u Beogradu ovo će biti prvi Global Game Jam koji će se održati u Nišu. Drago nam je što je naš Poslovno-obrazovni centar u Nišu dobio priliku da ugosti gejmere i bude deo događaja na svetskom nivou.

Događaj će se održati u periodu od 26. do 28. januara 2018. godine.

Više o samom događaju pogledajte OVDE.

PRIJAVI SE