MET Design Challenge dobio svog pobednika – Milica Obradović osvojila nagradu od 1.000€

18.12.2017.

U subotu 16. decembra 2017. godine, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu održano takmičenje za srednjoškolce – MET Design Challenge. Takmičenje je bilo iz oblasti dizajna i individualnog tipa, gde su zainteresovani srednjoškolci iz cele Srbije mogli da se prijave i osvoje vrednu nagradu u iznosu od 1.000€ za studije na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan.

Pre početka samog takmičenja i prezentovanja kreativnih ideja, takmičari su imali priliku da prisustvuju radionici – kako najbolje prodati svoju ideju, koju je vodila Milena Kvapil, kreativna direktorka Media Impact Srbija. Radionica je imala za cilj da takmičare opusti i podstakne da što bolje prezentuju svoju ideju pred stručnim žirijem, koji su činili profesori Univerziteta Metropolitan sa Fakulteta digitalnih umetnosti: Neda Todorović (Grafički dizajn), Aleksandar Protić (Modni dizajn), Bojan Stevanić (Dizajn interaktivnih medija) i Branko Katanović (Dizajn interaktivnih medija).

Pobednička i više nego kreativna ideja nosila je naziv Bombone od svinje“ koju je prezentovala Milica Obradović, učenica četvrtog razreda Medicinske škole iz Užica i osvojila vrednu nagradu, vaučer od 1.000€ za prvu godinu studija na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan. Njena ideja je bila da dekine, domaće čvarke preimenuje u Bombone od svinje“ pod sloganom – čak ni vegani ne bi odoleli pastelnim bojama pakovanja.

Drugo mesto je pripalo Jovani Ćirić, učenici trećeg razreda Umetničke škole iz Niša, za ideju novog rešenja Next soka u Tetra Pak-u. Jovana je osvojila nagradu od 500€ za prvu godinu studija na FDU, dok je treće mesto sa vaučerom od 250€  osvojio Đorđe Stanojević, učenik četvrte godine Umetničke škole, takođe iz Niša sa idejom za kooperativni identitet imaginarne firme „George Guitars“ koja se bavi manufakturnom proizvodnjom gitara.

Zahvaljujemo se svim takmičarima koji su predstavili svoje kreativne ideje i bili deo MET Design Challenge takmičenja. Univerzitet Metropolitan tradicionalno već 12 godina organizuje takmičenja za srednjoškolce, gde im pruža priliku da pokažu svoj talenat, predstave svoju ideju i budu nagrađeni u vidu stipendija i vaučera za osnovne akademske studije.

Ovim putem se zahvaljujemo i našim dugogodišnjim partnerima koji poput Univerziteta Metropolitan prepoznaju talenat i spremni su da nagrade najbolje.

U nastavku pogledajte kako je protekao MET Design Challenge na Univerzitetu Metropolitan: