MeetUp: Met Alumni talks

27.04.2018.

Da su sadašnji, ali i bivši studenti Univerziteta Metropolitan zaista sjajni, još jednom je potvrdio MeetUp događaj Od studenta do lidera, održan 26.4.2018. godine u prostorijama Univerziteta Metropolitan. MeetUp je sproveden u organizaciji Met Lab-a, studentske organizacije koja upravo za cilj ima podsticanje studenata na proaktivno ponašanje i stvaranje prvih profesionalnih koraka još u studentskim danima.

U prepunoj sali, organizovanoj tako da dočarava duh opuštene atmosfere, uspešni alumnisti našeg Univerziteta – Milan Todorović (jedan od osnivača – City Expert), Bogdan Begović (Head of FrontEnd – Arbor Labs) i Nikola Damjanov (3D Artist – Nordeus) prenosili su iskustva i korisne savete studentima.

Preko tema o Startup kompanijama, prvih profesionalnih koraka, do značajnih karijernih saveta, studenti su imali priliku da dobiju informacije ’’iz prve ruke’’ od eksperata, koji, svako u svojoj oblasti, predstavljaju izuzetan uzor studentima.

Nakon završenog događaja, Alumnisti su nastavili razgovor i diskusiju sa našim studentima, koja je trajala još dugo – u prijatnoj i opuštenoj atmosferi u kojoj studenti zaista dobijaju priliku da naprave konekcije i ideje za svoje prve profesionalne korake.

Ovo je bio prvi događaj ponovo pokrenute organizacije Met Lab, koji je postavio visoke standarde i dao zadatak Met Labovcima da svoje članove i studente našeg Univerziteta, kao i drugih fakulteta i u narednom periodu obraduju događajima koje vredi posetiti.