“Međunarodna studentska nedelja u Beogradu” (International Students Week in Belgrade) na Univerzitetu Metropolitan

22.07.2016.

Univerzitet Metropolitan je drugu godinu za redom jedan od važnih partnera “Međunarodne studentske nedelje u Beogradu” koji organizuje Udruženje “Svetski omladinski talas”.

Ovogodišnja tema festila je “Generacije slave inovacije” a većinski broj radionica se i ove godine održava upravo u prostorijama Univerziteta Metropolitan, koji je otvario svoja vrata za preko 150 učesnika desetog, jubilarnog ISWiB-a.

U ponedeljak, 18. jula, održana je svečana ceremonija otvaranja tokom koje je predstavljen cilj ovog studentskog festvala i ukazano je na to da svi učesnici imaju priliku da upoznaju svoje vršnjake iz preko 50 zemalja sveta i da na interaktivan način budu deo edukativnog programa ovog projekta.
U sredu 19. jula, održan je Sajam država, najpopularniji otvoren događaj festivala na kom su prisutni predstavili svoju kulturu kroz tradicionalnu hranu i piće, zastave, promotivni materijal i narodnu nošnju.

Univerzitet Metropolitan je takođe prisustovao kao glavni partner projekta i na ovom događaju i imao priliku da sugrađanima pokaže i na ovaj način da podržava studentske projkete ovog tipa.
Festival će zvanično biti zatvoren u subotu, 23.jula, svečanom ceremonijom koja će se održati u Domu Pionira (Dečji kulturni centar), Takovska 8, sa početkom u 17h a događaj je otvoren za sve goste koji žele da prisustvuju svečanosti. Pored ceremonije biće upriličena i izložba povodom desetog rođendana ISWiB-a.

U nastavku možete pogledati fotografije sa održanih događaja.