Međunarodna konferencija – ICSD 2017 i Biznis forum uspešno održani na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu

29.05.2017.

U četvrtak 25. maja 2017. godine na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, uspešno je održana druga međunarodna konferencija ICSD 2017, kao i Biznis forum na temu konkurentnost zemalja i ekonomske diplomatije. Konferencija je organizovana u okviru Fakulteta za menadžment, Univerziteta Metropolitan u saradnji sa Ekonomskim institutom iz Beograda i Privrednom komorom Srbije uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Međunarodnu konferenciju ICSD 2017, otvorili su rektor Univerziteta Metropolitan, prof. dr Dragan Domazet, kao i dekan Fakulteta za menadžment prof. dr Ana Bovan.

Pored mnogobrojnih učesnika iz zemlje i inostranstva, prvi deo konferencije bio je Biznis forum sa temom – Competitiveness of Countries and Economic Diplomacy, na kojoj je uvodničar bila prof. dr Ana Bovan, zatim gostujući predavači prof. Alberto Fornasari sa Univerziteta „Aldo Moro“ iz Barija (Italija), prof. Jacques Couvas sa Univerziteta „Bilkent“ iz Ankare (Turska), prof. Imre Lazar sa Instituta društvenih i komunikacionih nauka „Karoli Gaspar“ Univerziteta Reformističke crkve iz Budimpešte (Mađarska), kao i Branka Stojanac iz Privredne komore Srbije. Konferenciji su pored profesora i studenata prisustvovali gosti iz kompanija, javnog sektora, diplomatskog kora i ostalih sfera interesovanja.

Popodnevna sesija konferencije je bila posvećena naučnim radovima. Izlagači su razmenili svoje znanje i iskustva. Objavljene teme su bile:

• “DIGITAL REPUTATION MANAGEMENT. RELAPSES OF THE SEMIOTICS IN THE REPUTATION OF DIGITAL ECONOMY”, Alberto Fornasari, University of Bari “Aldo Moro” (Italy)
  • “CULTURAL IMPACT ON STARTUP ECOSYSTEM MODELS: AN EXAMPLE FROM THE MIDDLE EAST“, Jacques Couvas, Bilkent University, Ankara (Turkey)
  • „HUMAN ECOLOGY OF COMPETITIVE ECONOMICS SPIRITUAL AND HEALTH ASPECTS“, Imre Lazar, Institute of Social and Communication Sciences Károli Gáspár University of the Reformed Church, Budapest (Hungary)
  • “BUSINESS IS PEOPLE, PEOPLE ARE BUSINESS”, Marina Ančevska, NLP BUSINESS CENTAR, Skopje (Macedonia)
  • „EU CLIMATE DIPLOMACY AS A SPECIALIZED LOBBYING ARENA“, Ana Bovan, Belgrade Metropolitan University (Serbia)
  • “SYNERGY BETWEEN QFD, DOE TAGUCHI AND TRIZ SIX SIGMA UTILIZATION IN SOFTWARE ENGINEERING”, Ljubomir Lazić, Belgrade Metropolitan University (Serbia)
  • “TAX COMPETITIVENESS OF THE SERBIAN ECONOMY”, Snežana R. Stojanović from University UNION – Nikola Tesla, Faculty of Business and Law, Belgrade (Serbia)
  • “CAR CLINIC AS A NEUROMARKETING RESEARCH FACILITY”, Vladan Madić and Milica Mladenović, Belgrade Metropolitan University (Serbia)
  • “ANALYSIS OF SOFT FACTORS IN SIX SIGMA IMPLEMENTATION”, Aleksandra Ljubić and Tatjana Šibalija, Belgrade Metropolitan University (Serbia)
  • “THE EFFECTIVENESS OF DIRECT MARKETING MEDIA”, Karolina Perčić, Belgrade Metropolitan University (Serbia)

Konferencija je završena sa zaključkom, da je napravljen značajan pomak u odnosu na održanu prvu, prošlogodišnju konferenciju – ICSD 2016. Fakultet za menadžment, Univerziteta Metropolitan se time još snažnije pozicionirao kao mesto za naučne diskusije i deliberacije, kao i međunarodnu naučnu saradnju. Posebno je pohvaljen organizacioni tim, Tanja Ćirić i asistent Stefan Alimpić. Takođe velika zahvalnost je upućena svim učesnicima konferencije na pokazanom interesovanju i fenomenalnom izboru tema. Najavljena je i nova međunarodna konferencija za narednu godinu – ICSD 2018.

U nastavku pogledajte fotografije i kako je protekla međunarodna konferencija ICSD 2017 –