Kreacije studenata Modnog dizajna dominirale na 42. Belgrade Fashion Week-u

1.11.2017.

Studenti Modnog dizajna Univerziteta Metropolitan u galeriji Štab predstavili svoje kreacije u okviru 42. Belgrade Fashion Week-a na art programu Modne vinjete”.

Anja Plemić, Mina Maksimović, Katarina Krajnović i Lenka Ilić, su kroz svoje modne kreacije predstavile monohromatski kolorit, gde je dominirala siva boja. Svaki student se predstavio kroz jedan modni look u skladu sa sopstvenim senzibilitetom i time dao uvid u negovanje različitog pristupa i najbitnije umetničke individualnosti u modnom dizajnu. Celu postavku je pratio Video Art studentkinje Danijele Mitrović koja je na Master programu Dizajn novih medija.

Pored kreacija studenata sa Modnog dizajna koje su bile veoma zapažene i gde su mogle da se čuju i vide pozitivne reakcije prisutnih, u okviru „Modnih vinjeta” svoje radove je predstavila i bivša studentkinja UM-a Ivana Vorguca, pod simboličnim nazivom „Ruke”.

Studente su podržali profesori – Tijana Pavlov, Katarina Urošević-Samardžić i Aleksandar Protić, gde višegodišnje iskustvo u modnom svetu prenose na studente Univerziteta Metropolitan i na taj način pružaju neophodnu stručnu pomoć i inspiraciju za dalji rad. Studenti Modnog dizajna su i ovaj put dobili podršku od kompanije Textil Užice, sa kojom imaju višegodišnju saradnju ka modnom uspehu.

Studenti modnog dizajna u Jutarnjem programu RTS-a