KORPORATIVNO ISKUSTVO VAŽNO ZA PREDUZETNIČKI RAD

18.11.2016.

Beograd, 18. novembar 2016.

Iskustvo rada u velikim kompanijama i organizacijama jedan je od najvećih oslonaca za početak preduzetničke karijere, zaključili su učesnici #MetTALKS panel diskusije održane na Univerzitetu Metropolitan. Otvoreni panel na temu „O idejama i karijerama u kreativnoj industriji“ bio je posvećen razvoju preduzetništva u kreativnim industrijama, a Univerzitet Metropolitan ugostio je neke od renomiranih domaćih preduzetnika u kreativnoj industriji, čije je karijere obeležila saradnja sa najpoznatijim kompanijama i brendovima na tržištu.

Svoja iskustva i mišljenja na temu samostalnog ili preduzetničkog angažmana profesionalaca u kreativnim industrijama sa publikom su podelili Barbara Garčević, Marko Prokić, Lucija Adamović, Mitar Marinović i Lara Milanović. Prisutne studente, ali i profesionalce iz oblasti marketinga, kreativnih industrija i dizajna najviše je interesovalo kako započeti samostalan rad u ovoj oblasti i kako doći do klijenata, a panelisti su se složili da su iskustva i kontakti stečeni kroz rad u velikim kompanijama ili agencijama bili od ključne važnosti za početak.

Ovo je prvi u nizu otvorenih tematskih razgovora koje će ove školske godine organizovati Univerzitet Metropolitan sa ciljem upoznavanja studenata ali i stručne i šire javnosti sa iskustvima ključnih ljudi iz različitih industrija. Paneli su zamišljeni kao manje formalno okupljanje i razmena iskustava učesnika, a sledeći bi trebalo da se održi već u decembru. Više informacija o ovom, ali i ostalim aktuelnim dešavanjima možete naći na zvaničnim profilima društvenih mreža Univerziteta i fakulteta (ubaciti linkove).