Konferencija kreativnih industrija – timovi naših studentkinja osvojili budžete za rešavanje problema u gradu

14.12.2015.

Od 3. do 7. decembra održana je prva Konferencija kreativnih indrustrija u Nišu – KRENI. Među učesnicima su se našle i dve studentkinje našeg univerziteta, sa odseka za grafički dizajn, koje su se svojim rešenjima zadataka dobijenih u prvom delu konferencije plasirale u 5 najboljih iz oblasti dizajna. Nena Nikolić i Dragana Zdravković su se kasnije, svaka sa svojim timom, posvetile rešavanju nekog društvenog problema koji postoji u njihovom gradu i, uz pomoć različitih fondacija, obezbedile budžet koji će pomoći u rešavanju tih problema. Možete pogledati njihove radove na temu „Sedam načina upotrebe jednog odevnog predmeta’’ zadatu od strane švedske modne dizajnerke Saine Koohnavard.