Konferencija Kreativnih industrija Niš – KreNI

15.11.2017.

Na Univerzitetu Metropolitan u Nišu predstavljena treća Konferencija Kreativnih industrija Niš (KreNI), koju su predstavili Mladi ambasadori” Niša. Ovo je petodnevna konferencija na kojoj će mladi ljudi sa početnim iskustvom u nekoj od oblasti kreativnih industrija raditi sa šest inostranih predavača na razvoju svojih ideja, koje doprinose rešavanju društvenih problema u Nišu.

Kreativne industrije na kojima će učesnici raditi su dizajn, IT, multimedija, advertajzing, menadžment u kreativnim industrijama i arhiktetura. Studentima se pruža šansa da nauče nove stvari od stranih predavača, koji će im biti i mentori, a sa druge strane će pomoći svom gradu radeći na ideji rešavanja društvenih problema u Nišu.

Mladi ambasadori” je omladinska organizacija koja je osnovana u cilju jačanja kapaciteta mladih kroz akcije koje su usmerene na  međusektorsku saradnju kao i na lično usavršavanje svakog pojedinca, sa idejom daljeg doprinosa razvoju lokalne zajednice.