Kolekcije studenata modnog dizajna „prošetale“ pistom

29.11.2016.

Studenti prve, druge i treće godine smera Modni dizajn na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, predstavili su svoje kolekcije na devetom Balkan Art Fashion Event (BAFE). Brucoši Milica Tovilović, Jelena Nedeljković, Marina Živković, Strahinja Mlađenović i Strahinja Tabaković prikazali su kolekciju modela od papira „Baby Vamp“, dok su njihove kolege sa druge i treće godine Mina Maksimović, Katarina Krajnović, Sandra Šumarac, Irena Čuturić, Luna Mitić, Jelena Borisavljević, Samra Hamzić, Nikolija Rajković, Ivana Marčak, Jovana Branić i Marija Radišić predstavili kolekciju zimskih prsluka „Konichi-walk“.

Studenti u klasi docenta Ane Vasiljević Čelar kreativne i istraživačke radove sumirali su u odevnim formama inspirisanim umetničkim pravcem Art Deco i japanskim kimonom. Zavodljiva i smela kolekcija „Baby Vamp“ kroz interpretaciju materijala, šara i krojeva donosi duh 20-tih godina prošlog veka i Art Deco-a. Kolekcija „Konichi-walk“ inspirisana je japanskim tradicionalnim kimonom i njegovim značajem u „street“ kulturi oblačenja. Savijanjem i preklapanjem različitih materijala studenti su došli do zanimljivih interpretacija kimona i dobili interesantna modna rešenja.

BAFE je alternativna umetnička manifestacija, nastala sa idejom da promoviše regionalnu modnu scenu i pruži šansu mladim, nedovoljno afirmisanim dizajnerima da svoje radove prikažu široj publici. Za tri dana organizuje se više od 10 modnih revija koje prikazuju kako kolekcije mladih dizajnera, tako i sezonske, komercijalne i tematske revije, omogućavajući tako mladim autorima da se nađu rame uz rame sa već etabliranim modnim profesionalcima. BAFE se održava dva puta godišnje, već četiri godine zaredom, a ovo je njegovo deveto izdanje.