KOLEKCIJA „LIMITLESS“ ANE VASILJEVIĆ ČELAR NA BELGRADE FASHION WEEK-u

27.10.2016.

Ana Vasiljević Čelar, docent na Fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan, predstaviće svoju modnu kolekciju na jubilarnoj 40. Beogradskoj nedelji mode. U okviru programa autorske mode profesorka Čelar publici će prikazati kolekciju za jesen/zimu 2016/2017. nazvnu „Limitless“, koju će publika moći da vidi 31. oktobra u 20.00 sati u hotelu Crown Plaza u Beogradu.

Osnovna inspiracija za kolekciju „Limitless“ jesen/zima 2016/17. bila su dela ruske avangarde dvadesetog veka, supermatizam i konstruktivizam, u kojima osnovu čine geometrijski elementi, precizne, ravne linije i čiste forme. Takve forme u nekim elementima podsećaju i na stroge vojne uniforme, ali i naglašavaju pročišćenost linija, dok slojevitost elemenata u pomalo neobaveznom i sportskom karakteru i obliku materijala naglašava kompleksnost teme.

Beogradska nedelja mode je najprestižniji modni događaj kod nas, na kome svoje kolekcije prikazuju najpriznatiji domaći dizajneri. Ana Vasiljević Čelar više puta je izlagala na ovoj manifestaciji, a njene kolekcije su postale prepoznatljive i van granica naše zemlje, o čemu svedoče i brojni nastupi na revijama širom Evrope.