Klimatska i energetska diplomatija 21. veka – konferencija u organizaciji CEDEF-a na Međunarodnom sajmu tehnike

9.05.2017.

Tempo budućnosti je naziv 61. Međunarodnog sajma tehnike i tehničkih dostignuća, koji će se održati u Beogradu od 15. do 19. maja 2017. godine na Beogradskom sajmu.

U okviru Međunarodnog sajma tehnike, biće održana i konferencija – Klimatska i energetska diplomatija 21. veka, koju organizuje Centralno evropski forum za razvoj (CEDEF). Uvodničar ove značajne konferencije je profesorka dr Ana Bovan, dekan Fakulteta za menadžment na Univerzitetu Metropolitan i predsednik CEDEF-a.

Klimatska i energetska sigurnost postaju okosnice opstanka i napretka svih na planeti. Planetarna saradnja je uslov za uspeh. Klimatska i energetska diplomatija su sasvim nove niše ekonomske diplomatije i bezbednosti. Klimatska diplomatija Evropske unije je usmerena na sprovođenje Sporazuma u Parizu i klimatsku bezbednost, dok je energetska diplomatija EU fokusirana na energetsku sigurnost i diversifikaciju izvora energije. O osnovnim faktorima, učesnicima, lobiranju, izazovima i instrumentima saznajte na konferenciji.

Konferencija – Klimatska i energetska diplomatija 21. veka, održaće se 17. maja 2017. godine sa početkom od 11:30h u hali 2C Beogradskog sajma.