Još jedna pobeda timova na takmičenju „Poslovni izazov” pod mentorstvom studenata Univerziteta Metropolitan

8.12.2017.

U Beogradu 06. decembra 2017. godine u hotelu M, održano je poslednje po redu regionalno takmičenje „Poslovni izazov” u realizaciji organizacije Dostignuća mladih. Univerzitet Metropolitan je imao svoje mentore, kao na prethodnim takmičenjima koja su održana u Čačku, Novom Sadu i Leskovcu.

Ovo takmičenje okupilo je 115 učenika iz Beogradskog okruga, koji su u timovima oformljenim na dan takmičenja, imali zadatak da na najkreativniji i najinovativniji način reše realan poslovni problem. U ovom, za srednjoškolce zahtevnom zadatku, imali su pomoć biznis mentora – studenata sa Univerziteta Metropolitan.

Vrednosti koje Univerzitet Metropolitan promoviše jesu inovativnost, kreativnost i preduzetnički duh – što smo još jednom potvrdili sjajnim rezultatom. Timovi koje su mentorisali naši studenti Andrija Bakoč, stipendista i Nemanja Petrović, odneli su prva tri mesta i plasirali se na nacionalno takmičenje koje će se u februaru održati u Beogradu i okupiti najtalentovanije srednjoškolce iz cele Srbije.

Pobednici finala učestvovaće na „Poslovnom izazovu“ zapadnog Balkana koje će se održati u Sarajevu, u aprilu 2018. godine gde će učestvovati srednjoškolci iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Takmičenje „Poslovni izazov” realizuje organizacija – Dostignuća mladih Srbije, a finansira Ministarstvo omladine i sporta, Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID), UniCredit Banka i Univerzitet Metropolitan.

Čestitamo kreativnim srednjoškolcima na divnoj inicijativi, sjajnim idejama i pobedničkom duhu koji su pokazali u okviru takmičenja, jer to su vrednosti koje Univerzitet Metropolitan nastavlja da neguje već 12 godina.