Izložba Vizuelne matematike u Galeriji RTS-a

30.04.2015.

Obaveštavamo vas da se u Galeriji RTS-a 05. maja u 19h otvara izložba Vizuelna matematika – od strukture do umetnosti – evropski poznatog autora Rinusa Rulofsa. Izložba se otvara kao deo svetskog meseca matematike i predstavlja mini omaž našem nedavno preminulom profesoru dr Jablanu Slaviku, koji je sa autorom izložbe bio jedan od retkih stručnjaka za oblast vizuelne matematike u svetskim okvirima, te je sarađivao na evropskom projektu WizzMath čiji je član bio i Univerzitet Metropolitan.

Izložbu otvara ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja dr Srđan Verbić, a organizovana je kroz saradnju RTS-a, Univerziteta Metropolitan, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Centra za promociju nauke i Matematičkog instituta. Izložba će biti otvorena do 10 maja.

Pozivamo sve da dođu i posete izložbu!