Novi talenti-stipendisti na Univerzitetu Metropolitan u okviru takmičenja Metropolitan Talenti

18.05.2017.

I ove godine je tradicionalno održano takmičenje Metropolitan Talenti na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, gde su izabrani novi pobednici i stipendisti Univerziteta Metropolitan.

Pored mnogobrojnih radova i ideja koje su bile prezentovane stručnom žiriju, ipak oni najbolji su se izdvojili svojim talentom i zasluženo dobili vrednu nagradu – stipendiju Univerziteta Metropolitan i obezbedili besplatnu četvorogodišnju školarinu na osnovnim akademskim studijama.

Predstavljamo vam pobednike i opis njihovih ideja za ovogodišnje takmičenje MET talenata:

Luka Tešić – oblast menadžmenta (Gimnazija Vuk Karadžić” Loznica, IV razred)

Kompanija bi se bavila preradom plastike, a nakon dobijenih rezultata prerade, kompanija bi proizvodila i prodavala pogonska goriva, goriva za domaćinstva i ostale dobijene nusproizvode.

Savo Balać – modni dizajn (Srednja škola Bogdan Šuput Novi Sad, IV razred)

Modna kolekcija Save Balaća bazira se na osnovama avangardne umetnosti i pravca koji je čine. Ideja je da predstavi kreatorsku viziju modernog futurističkog stila u spoju sa performansom u cilju izazivanja reakcije posmatrača i buđenja svesti.

Maksim Jovović – računarske igre (Elektrotehnička škola Rade Končar Beograd, III razred)

Avanturistička RPG igrica inspirisana Shadow of The Colossus igricom.

Slađana Ljubić – grafički dizajn (Umetnička škola u Kraljevu, IV razred)

Prikaz lepeze života čoveka od rođenja do smrti, ispunjeno svim lepim i ružnim sećanjima koje ga prate.

Kristina Nikolić – dizajn interaktivnih medija (Gimnazija Patrijarh Pavle-XV beogradska gimnazija, IV razred)

Animacija prati odrastanje i sazrevanje čoveka od njegovog detinjstva. Na tom putu čovek konstantno teži sreći, koju nalazi begom iz društvenog lavirinta u svoj mir pod zvezdama.

Đorđe Stojiljković – informacione tehnologije (Elektrotehnička škola Rade Končar Beograd, IV razred)

Place-corner je web aplikacija izrađena u Zend Framework-u (PHP), MySQL, HTML-CSS, VueJS-u. Ideja iza ove web aplikacije polazi od stvaranja jedinstvene mreže kako za domaće tako i za inostrane korisnike putem koje će isti moći da pronađu od najlepših mesta koja oslikavaju lepote naših-inostranih gradova, od znamenitosti do kafića, restorana, biznis centara, banki, škola, državnih institucija, nacionalnih parkova, hotela itd.

Takođe ove godine je napravljen izuzetak, jer je konkurencija dobrih radova bila na visokom nivou, pa je stručni žiri dodelio i specijalne nagrade od 50% popusta za prvu godinu osnovnih akademskih studija na Univerzitetu Metropolitan iz menadžmenta i računarskih igara. Specijalne nagrade su osvojili – Jovana Dimitrijević (Gimnazija ,,Takovski ustanak“ Gornji Milanovac, IV razred) iz oblasti menadžmenta i Ognjen Stanić (Tehnička škola Šabac, IV razred) iz oblasti računarskih igara.

Univerzitet Metropolitan čestita svim učesnicima i u narednim godinama nastavlja sa nagrađivanjem najboljih, budućih MET talenata.