Indie Speed Run Game Jam

20.09.2013.

Prošlog vikenda, 13 – 15 septembra, održan je Indie Speed Run Game Jam na Univerzitetu Metropolitan. Indie Speed Run je svetsko takmičenje u kome učesnici imaju zadatak da za 48 sati naprave video igru na zadatu temu, a igre ocenjuju velikani iz industrije razvoja igara. Ovo je bio treći put da se na našem Univerzitetu organizuje takav događaj.

Za naše lokalno takmičenje prijavilo se 27 učesnika u 8 ekipa. Vikend pravljenja igara je počeo nešto pre 19h, a tema lokacije bila je „Belief“ (verovanje). Pored toga, svaka ekipa je dobila svoj element koji je morala zajedno sa temom da iskoristi u svojoj igri.

Posle neprospavanih 48 sati i mnogo popijenih Guarani, većina timova je uspela da završi svoje igre na vreme i pošalje ih sudijama na ocenjivanje. Ocenjivanje igara trajaće tokom oktobra, a tada će i javnost moći da proba te igre i glasa za njih.

Snimak sa prezentacija igara možete pogledati ovde