Humanitarna akcija na Univerzitetu Metropolitan u Nišu

12.06.2014.

Povodom međunarodnog Dana zaštite životne sredine, u četvrtak 5. juna, studenti Univerziteta Metropolitan, Fakulteta zaštite na radu i Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje organizovali su dve akcije. Studenti su najpre, u centru Niša edukacijom i razgovorom pokušavali da podignu svest građana o značaju očuvanja prirodne okoline. Drugi deo akcije održan je u parku Svetog Save gde je sakupljan reciklažni papir. Papir je prodat firmi Papir servis FHB, a sav prihod će biti uplaćen na račun ugroženih od poplava. Zaposleni nan a[em Univerzitetu rade na tome da se podigne svest o posledicama elementarne nepogode I da je pomoć još uvek neophodna, stoga humanitarne aktivnosti ne treba da se prekidaju već u kontinuitetu održavaju.

„Humanitarne aktivnosti treba da se održavaju redovno, ne smemo da zaboravimo da je ljudima koji su pogođeni u elementarnoj nepogodi pomoć i dalje potrebna. Mi ćemo se truditi da nastavimo sa aktivnostima i u buduće.“ Izjavila je Tijana Stanković ispred Univerziteta Metropolitan prilikom jednog intervjua.