Gostujuće predavanje slikara Aleksandara Rafajlovića na Univerzitetu Metropolitan

30.11.2016.

U sredu 7. decembra u 15h u učionici RU1 održaće se gostujuće predavanje slikara Aleksandra Rafajlovića.

Aleksandar Rafajlović jedan je od najznačajnih savremenih slikara, dobitnik nacionalnog priznanja, fotograf, portretista, svetski putnik. Rođen je 1957. godine. Studirao je slikarstvo u Beogradu i Parizu.  On je potomak freskopisaca i ikonopisaca Dimitrijevića-Rafailovića, jedanaestorice slikara iz pet generacija Bokokotorske slikarske škole koji svojom delatnošću, čine najdugovečniju porodičnu slikarsku radionicu u Evropi.

Na ovom gostujućem predavanju Aleksandar Rafajlović govoriće upravo o svojim precima, o njihovom stvaralaštvu i o svojoj poslednjoj izložbi „Dvanaesti“ koju je njima posvetio.

Dobrodošli!