Gostujuće predavanje na Univerzitetu Metropolitan – Dragan Šolaja o pripremi za buduće zaposlenje

23.04.2018.

U sredu 25. aprila u 16h na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu, u okviru predmeta Upravljanje ljudskim resursima, kod profesorke dr Milice Slijepčević, održaće se gostujuće predavanje Dragana Šolaja, urednika sajta Poslovi Infostud.

Studenti druge godine Fakulteta za menadžment će biti u prilici da čuju sjajne predavače sa velikim iskustvom iz oblasti zapošljavanja. Tema predavanja će biti priprema kandidata sa malo ili bez radnog iskustva, za potragu za poslom (priprema CV-ja + simulacija intervjua za posao).

Dragan Šolaja je urednik sadržaja na sajtu poslovi.infostud.com, u stalnoj je komunikaciji sa posetiocima sajta i pomaže im da reše nedoumice u procesu traženja posla i apliciranja. Dragan je preko različitih kanala u stalnom kontaktu sa kandidatima. Na sajtu se mesečno objavi oko 2500 oglasa, a sva pitanja koja su vezana za ove konkurse i apliciranja dolaze upravo na njegovu adresu. Obraćaju mu se oni koji imaju pitanja sa sastavljanjem i slanjem prijave, zatim oni u potrazi za informacijama o konkretnom konkurusu, ali ima često i pitanja o korišćenju sajta i stanju na tržištu rada. Upravo od njega svi prijavljeni na servis Poslovi, na e-mail dobijaju oglase za posao prema kriterijumima koje su izabrali.

Sigurni smo da će studenti FAM-a iz ovog gostujućeg predavanja naučiti dosta toga, što im može pomoći u daljem obrazovanju, kao i budućoj karijeri.