Gostujuće predavanje na temu “Računarsko i softversko inženjerstvo: Rastući trendovi i izazovi”, profesora dr Alok Mishra

22.03.2016.

U petak 25.03.2016. u 13 časova u U1 održaće se gostujuće predavanje, na englesko jeziku, na temu „Računarsko i softversko inženjerstvo: Rastući trendovi i izazovi“. Predavanje će održati profesor dr Alok Mishra.

Računarsko i softversko inženjerstvo se drastično menja. Softverski inženjering je istraživačko polje koje se konstanto širi, vođeno novim oblastima primene. Zbog toga želimo da studentima omogućimo da budu u koraku sa novim trendovima i novim izazovnima kada je u pitanju razvoj aplikacija i istraživanje.

U današnje vreme, timovima za razvoj aplikacija i softvera neophodno je povećanje agilnost, novih setova veština i složenijih metoda softverskog inženjerstva. To zahteva nove veštine u društvenim, Cloud, mobilnim, i analizama velikih podataka, kongitivnim kompjuterskim sistemima, IOT (Internet of Things), HCI (Human Computer Interface), Gamification, Safety-Critical Software, Secure Software Engineering itd.

Na spomenutom predavanju biće reči o nekim od ovih novih trendova, njihovim primenama i razvoju kurikuluma u ​​tom pravcu.

Alok Mishra je profesor softverskog inženjerstva na Univerzitetu ATILIM u Ankari. On je i gostujući istraživač na Tehnološkom univerzitetu u Sorboni. Njegove oblasti interesovanja i istraživanja su softversko inženjerstvo i informacioni sistemi.