Gostujuća predavanja na Univerzitetu Metropolitan MSG

21.03.2014.

U okviru prijekta „Met Chance“ koji se realizuje u cilju podizanja svesti sticanja iskustva tokom studiranja i povezivanja studenata sa komanijama radi ostvarivanja saradnje,  Univerzitet su posetili predstavnici kompanije MSG Global Solutions. MSG posluje u 13 zemalja sveta kao glavni SAP-ov partner, na međunarodnim projektima iz oblasti osiguranja, finansija i tehnologije, odnosno sama srž poslovanja jeste projektni menadžment.

Direktor predstavništva u Srbiji Nikola Đokić održao je predavanje na temu „Izazovi upravljanja međunarodnim projektima“. Gospodin Đokić studentima Univerziteta govorio je o svakodnevnim situacijama u toku radnog dana. Prisutnost tehnologije u samom poslovanju omogućava komunikaciju sa članovima tima koji se nalaze u više različitih zemalja. Izazovi u samom komuniciranju, održavanje sastanaka sa zaposlenima iz različitih vremenskih zona, jezičke barijere i kulturološke razlike samo su neke od tema kojih se Đokić dotakao.

Projektni menadžment koji je danas postao popularniji od menadžmenta ljudskih resursa i marketinga jer objedinjuje te oblasti glavna je oblast u poslovanju ove kompanije. MSG kompanija jeste slika i prilika sprovođenja projektnog menadžmenta gde ne postoje granice. Đokić je našim studentima dočarao radnu poziciju projektnog menadžera koji radi na velikim međunarodnim projektima, a tokom samog predavanja posavetovao ih je da je najbitnije da se shvate da je ključ uspeha volja, informisanost i ambicioznost. Biti uspešan danas znači biti najbolji, naši studenti su tokom predavanja mogli da čuju put uspeha pojedinca koji ostvaruje i svoje lične ciljeve zarad ciljeva kompanije u kojoj je zaposlen.

Predavanje je bilo namenjeno našim studentima, menadžerima, a posetili su ga i studenti programeri kao i dizajneri.

Juče u prostorijama Univerziteta održano je još jedno predavanje za studente informacionih tehnologija. Gost predavač bio je Janko Radusinović počasni član Microsoft community-ja. Naši studenti mogli su da slušaju o najnovijim metodama koje se primenjuju. Cilj predavanja je bio da se poveže teorija i praksa, odnosno ono što se realno primenjuje u poslovnom svetu. Kako je uvođenje noviteta veoma dinamičan proces u oblasti informacionih tehnologija povezivanjem studenata sa stručnjakom iz poslovnog sveta zatvaramo celinu sprovođenja obrazovanja koje prati inovacije.

Studente očekuje još jedno predavanje i to MVP (most valuable programer) Ivan Pavlović na temu „Upoznavanje sa TFS alatima za agilno planiranje i praćenje projekta“. Predavanje će biti održano na našem Univerzitetu u Beogradu 26.03. sa početkom od 16h.