Girls in ICT Day – Dom omladine – 27.04.2014

28.04.2014.

Danas je u Domu omladine održana manifestacija “Girsl in ICT Day“ koje je organizovano pod pokroviteljstvom Regionalnog centra za talente “Beograd 2” i Fakulteta informacionih tehnologija (FIT) Univerziteta Metropolitan. Manifestacija je organizovana povodom svetskog dana žena u ICT-u, a namenjena je učenicama osnovnih i srednjih škola, kako bi se bolje upoznale sa informaciono-komunikacionim tehnologijama i imale priliku da porazgovaraju sa uspešnim ženama iz ICT sektora i dobiju korisne savete od njih.

U Sali Doma omladine okupilo se stotinak ljudi koji su imali priliku da slušaju o mobilnim aplikacijama od studentkinja Univerziteta Metropolitan koje su na prošlogodišnjem svetskom takmičenju Microsotf kompanije “Imagine cup” osvojile prvo mesto sa aplikacijom “Playground”. Na samom početku predstavile su se Ana Rodić, Maša Pejčić, Jelena Marina Bradarić i jovana Kovač. Jovana Kovač odpočela je manifestaciju sa temom “Od ideje do realizacije” gde je prisutnima predstavila značaj razvijanja ideje i upoznala ih sa funkcionalnostima koje pružaju mobilne aplikacije. Nakon toga Ana Rodić predstavila “Visual app studio”, odnosno njegovu funkcionalnost time što je na licu mesta napravila aplikaciju.

Članovi Regionalnog centra za talente “Beograd 2” pripremio je predstavu koja se naravno odnosila na uspešnost žena u IT-ju.Panel diskusija usledila je na samom kraju manifestacije.

Dekan Fakulteta informacionih tehnologija prof. dr Miroslava Raspopović vodila je ovu diskusiju, dok su Milena Stevanović, pojektant u MDProfy-u Maja Petronijević, biznis analitičar u MDProfy-u takođe učestvovale u istoj, kao i Marija Aćimović, program menadžer u Office timu u kompaniji Microsoft i Jelena Mojašević, program menadžer u Bing timu u kompaniji Microsoft. Glavna teza na panel diskusiji jeste o položaju žena u radnom okruženju IT oblasti.