Formiranje Gradske sekcije nastavnika informatike u Beogradu

31.03.2016.

U sredu 30.03. 2016. godine u prostorijama Univerziteta Metropolitan u Beogradu, održano je prvo neformalno okupljanje nastavnika informatike.

Skup je otvorio profesor Fakulteta informacionih tehnologija dr Slobodan Jovanović u ime Univerziteta Metropolitan, a zatim su se prisutnima obratili Nikola Marković – predsednik Društva za informatiku Srbije i Snežana Marković – pomoćnica ministra za srednjoškolsko obrazovanje.

Skupu je prisustvovalo preko 80 nastavnika informatike osnovnih i srednjih škola u Beogradu. Pored njih, skupu su prisustvovali i predstavnici Pedagoškog društva informatičara Srbije, JISA Regionalne ECDL kancelarije, Akademije Uči slobodno i Regionalne privdne komore Niš.

Na skupu je bilo reči o nastavi informatike u osnovnim i srednjim školama i o predlogu Ministarstva prosvete o redefinisanju informatičkih nastavnih sadržaja.

Na kraju su učesnici izrazili želju da se formalno organizuju što je i učenjeno, i ovom prilikom je formirana Gradska sekcija nastavnika informatike u Beogradu koja će održavati svoje sastanke na Univerzitetu Metropolitan svakog meseca.