Druga godišnja izložba studenata Grafičkog dizajna u Nišu

9.06.2016.
U periodu od 31. maja do 4. juna održana je druga godišnja izložba studenata Grafičkog dizajna iz Niša. Izložba koja je nosila naziv Met Art – student portfolio bila je postavljena u galeriji Art55 u ulici Ćirila i Metodija 17a u Nišu dok će u periodu od 15. juna do 20. juna ovu postavku biti moguće videti u Pirotu, u Klubu Tvrđava na adresi Vojvode Mišića 70, otvaranje je zakazano za 15. jun u 20 časova a utiske i informacije o održanoj izložbi u Nišu možete pročitati u nastavku.

„Godišnja izložba studenata Grafičkog dizajna Univerziteta Metropolitan u Nišu, koja se drugu godinu organizuje, predstavlja veliki moralni podstrek u obrazovanju mladih umetnika Niša da zajedničkim snagama u duhu naše mitske sabornosti oplemene niške, srpske i evropske kulturne
prostore.
Pred ovim mladim ljudima je dugačak put teško dokučivog carstva znanja i istine. Sve je počelo u dalekom nepamtiveku, gde je naš predak u osami teško pristupačnih pećina, kakve su bile Altemira i Lasko, nacrtao ono šta vidi, voli, oseća. Radost ostavljanja traga nedogorele grane uobličen u crtež, traje i danas. Nešto kasnije, u nastojanju da znalačkim crtežom predstave svu lepotu zanosne igre duha i mašte, ističe se Mantenja koji je ovde među nama, nedokučivi Leonardo, Botičeli, Direr, Delakroa, Goje, naš Paja Jovanović, Dega, Pikaso. Ubrzo će potomci pećinskih umetnika ostvariti san svojih predaka. Uz pomoć fotografije zarobljeno je vreme objedinjeno u ideji trajanja. Sada, zahvaljujući plakatu, ideje i poruke izlaze iz pećinskog mraka obasjane suncem modernog doba da bi suštinski i funkcionalno postali deo medija masovne kulture.
Pred nama nisu uobičajeni školski radovi već nadahnuto osmišljena vizuelna reakcija na sredinu u kojoj žive i stvaraju, na ljude i događaje, ukazujući iskreno i dobroćudno na nešto ili nekog. Njihov crtež je mladalački pronicljiv, linija nemirna, istrživačka, vođena intelektualnom radoznalalošću i emocionalnim nabojem. I pored različitosti ova izložba manifestuje generacijsku prisnost i duhovnu slogu studenata Metropolitan Univerziteta. Zato dela ovih mladih ljudi treba znati gledati, treba ih pronaći u samom sebi.“

– rekao je profesor Fakulteta digitalnih umetnosti, dr. Miša Rakocija