Dodeljena nagrada za „IT projekat godine” učenicima Elektrotehničke škole „Rade Končar“ iz Beograda

8.03.2018.

U sredu 07. marta organizovano je svečano uručivanje nagrade Elektrotehničkoj školi „Rade Končar” iz Beograda, kao pobedničkom timu na takmičenju „IT projekat godine” za 2017. Dodela nagrada je organizovana u svečanoj sali škole, a istoj su prisustvovali i čalnovi pobedničkog tima: Sara Nikolić, Vuk Stojnić, Andreja Potić i Filip Perović sa profesorkom Danijelom Timčić.

Nagradu u vrednosti od 30.000 dinara i plazma televizor su uručeni Biljani Kovačević, direktorki škole, od strane predstavnika Univerziteta Metropolitan – Andree Vukomanov, marketing menadžera i Nebojše Gavrilovića, asistenta na Fakultetu informacionih tehnologija, koji je u toku trajanja takmičenja bio mentor i podrška pobedničkom timu.

Tom prilikom je Univerzitet Metropolitan prezentovao učenicima koncept ovog takmičenja, a članovi pobedničkog tima su prisutnim učenicima preneli svoja iskustva i dali savete u vezi sa izradom njihovih budućih projekata, kao i način prezentovanja istih.

Finale takmičenja za „IT projekat godine“, održan je krajem maja 2017. godine na Univerzitetu Metropolita u Beogradu. Rektor Metropolitana, profesor dr Dragan Domazet je tom prilikom uputio reč dobrodošlice svim takmičarima i poželeo im puno sreće prilikom prezentovanja projekata, na kojima su srednjoškolci vredno radili tri meseca, uz pomoć svojih profesora, kao i profesora i studenata sa Univerziteta Metropolitan.

Nakon prezentovanja projekata svih finalista, stručna komisija Univerziteta Metropolitan koju su činili profesori Fakulteta informacionih tehnologija – prof. dr Slobodan Jovanović, doc. dr Vladimir Milićević i doc. dr Igor Franc, imali su težak zadatak. Jednoglasnom odlukom svih članova komisije, pobedu je odneo tim iz srednje Elektrotehničke škole „Rade Končar“ iz Beograda.

Cilj takmičenja „IT projekat godine“ je da pripremi buduće studente informatike za uspešno studiranje, da im omogući da ovladaju veštinama i znanjima projektnog i timskog razvoja IT aplikacija, kao i da im pomogne u razumevanju razlike između užih disciplina računarstva, kao što su: Informacione tehnologije, Softversko inženjerstvo, Informacioni sistemi i Računarske nauke.