Delegacija predstavnika Univerziteta iz Pekinga na Metropolitanu u Beogradu

21.05.2018.

Univerzitet Metropolitan u Beogradu je imao čast da ugosti delegaciju predstavnika Univerziteta iz Pekinga, koji su u Beograd došli povodom organizovanog sajma obrazovanja i predstavljanja obrazovnih ustanova u Kini.

Rektor i osnivač Univerziteta Metropolitan, profesor dr Dragan Domazet je srdačno pozdravio delegaciju iz Pekinga i prezentovao način rada Metropolitan univerziteta, koji uspešno traje već 13 godina. Tokom prezentacije ugovorena je i saradnja prisutnih predstavnika obrazovnih institucija i Univerziteta Metropolitan na obostrano zadovoljstvo.

Pored rektora UM-a na prezentaciji je bila prisutna dekanka Fakulteta informacionih tehnologija, profesorka dr Miroslava Raspopović. Nakon prezentacije, delegacija predstavnika Univerziteta iz Pekinga je imala priliku da obiđe i uživa u prelepom okruženju Metropolitana koji se nalazi na samoj obali Dunava u okviru Sportsko rekreativnog centra „Milan Gale Muškatirović“.

Rektor Univerziteta Metropolitan, profesor dr Dragan Domazet je takođe zajedno sa predstavnicima iz Pekinga otvorio i sajam obrazovanja, na kome su Univerziteti, koledži i fakulteti iz Pekinga predstavili svoje obrazovne programe sa željom da se studenti iz Srbije upoznaju i zainteresuju za način studiranja u Kini. Tokom sajma bilo je reči i o mogućnosti stipendiranja naših studenata, kao i prilike za povoljno finansiranje i studiranje u Kini, na engleskom ili kineskom jeziku.

Univerzitet Metropolitan prati najnovije svetske trendove u obrazovanju, i posetom delegacije prestižnih obrazovnih ustanova iz Pekinga je još jednom pokazao svoj značaj i liderstvo kao privatna obrazovna institucija u Srbiji, koja nudi studentima više od diplome.