Dekan Fakulteta za menadžment, prof. Ana Bovan otvorila medjunarodnu kongresno-sajamsku manifestaciju u Novom Sadu

18.03.2016.
Dekan Fakulteta za menadžment, prof. Ana Bovan je u svojstvu Predsednika ekspertske organizacije Centralno evropski forum za razvoj – CEDEF otvorila Međunarodne dane energetike i investicija 2016, koje su se održale na Novosadskom sajmu.

Naša profesorka je jedan od inicijatora i kreatora obnovljene manifestacije koja kombinuje ekonomski i investicioni segment, kao i energetske politike i održivi razvoj regiona, i član je Programskog saveta.

Na manifestaciji je govorio i ministar rudarstva i energetike gospodin Aleksandar Antić, pokrajinski sekretar za energetiku i mineralne sirovine mr Nenad Stanković, i pokrajinski sekretar za urbanizam, graditeljstvo i zaštitu životne sredine dr Slobodan Puzović. Prof.dr Bovan je predsedavala na Svečanoj plenarnoj sednici pod nazivom: Energetska efikasnost i obnovljivi izvori energije u funkciji razvoja i investiranja: energetika, građevinarstvo i ekologija, kao i Klimatskim panelom Srbije. Na Klimatskom panelu Srbije je govorila i njena ekscelencija Kristin Moro, ambasador Francuske, kao i predstavnici ministarstva, parlamenta i drugih uključenih faktora koji formiraju politiku klimatskih promena u Srbiji.

Manifestacija je trajala dva dana i bilo je preko 2500 posetilaca iz vise od 15 zemalja, i preko 30 konferencija.