Dan otvorenih vrata na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu

28.04.2017.

U četvrtak 27. aprila 2017. godine, održan Dan otvorenih vrata na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu za buduće brucoše kako bi saznali sve korisne informacije o studijskim programima, načinu studiranja i kasnijem zaposlenju. Dobili su potrebne smernice kako bi lakše izabrali perspektivno zanimanje kojim žele da se bave nakon završenih studija. Takođe su imali priliku da saznaju više o studentskom životu od onih koji ga najbolje poznaju – studenata i profesora.

Srednjoškolcima je dobrodošlicu na Univerzitet Metropolitan poželela profesorka dr Katarina Kaplarski, dekan Fakulteta digitalnih umetnosti. Pored kreativnih radionica koje su održane zajedno sa profesorima univerziteta i njihovim mentorima, za sve prisutne je organizovano i krstarenje brodićem, kako bi se budući studenti i njihovi profesori upoznali sa prelepim okruženjem i lokacijom na kojoj se univerzitet nalazi.

Radionice koje su održane iz oblasti marketinga, bile su „Menadžment i preduzetništvo“ i “Od ideje do realizacije”, koje je vodio profesor dr Nenad Perić sa Fakulteta za menadžment, zajedno sa studentkinjom i stipendistkinjom Sanjom Šunjevarić. Radionice iz oblasti dizajna koje je vodila profesorka mr Neda Todorović sa Fakulteta digitalnih umetnosti i njeni mentori, studenti Nina Ignjatović i Žarko Radojičić bile su vezane za „Projektovanje fontova-Tipografija“ i „Profesionalna obrada fotografija“. Na radionicama iz IT-a „Kreiranje web aplikacije na Java EE platformi“ i „Napravi svoju prvu video igru“ bili su asistent MSc Nebojša Gavrilović sa Fakulteta informacionih tehnologija i stipendistkinja Ajla Džeković.

„Divan dan i najbolji način da saznate sve što vas interesuje o studiranju na Univerzitetu Metropolitan, kao i drugim aktivnostima koje se organizuju, poput MET takmičenja, kreativnih radionica i praktičnom iskustvu kroz rad u velikim svetskim kompanijama“  – Maturant Elektro tehničke škole „Nikola Tesla“ iz Beograda

Univerzitet Metropolitan je tu za vas i sva vaša pitanja svakim danom, jer su kod nas studenti na prvom mestu i želimo da prenesemo najbolje znanje budućim ekspertima koji će biti deo našeg društva.