Budite i vi savremeni studenti – studirajte preko interneta!

12.08.2015.

Fakultet informacionih tehnologija, osnivač Univerziteta Metropolitan, prvi je u zemlji 2005. godine dobio dozvolu za rad od Ministarstva prosvete koja uključuje i izvođenje nastave na daljinu – preko Interneta i to zahvaljujući najsavremenijim tehnologijama koje primenuje. U ovom kratkom periodu, posebno u saradnji sa našim predavačima sa „New York Institute of Technologies“ na IT programu, uspeli smo da ostvarimo i jedinstven program naprednih akademskih i profesionalnih studija. Prateći potrebe tržišta u prvim godinama svog postojanja, pored Informacionih tehnologija, FIT je razvio još šest različitih studijskih programa iz oblasti menadžmenta i dizajna. Nastava na novim studijskim programima je takođe, pored tradicionalne nastave, u potpunosti, podržana i nastavom preko interneta.

Trenutno na Univerzitetu Metropolitan studira preko 1.000 studenata na nastavi preko interneta i to iz svih krajeva sveta: Grčke, Austrije, Španije, Nemačke, Sjedinjenih Američkih Država, Meksika, Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Prema novom Zakonu o obrazovanju, nastava preko Interneta izjednačava se sa tradicionalnom nastavom u pogledu sticanja diplome i zvanja. Ovaj vid nastave u svetu već funkcioniše na mnogim univerzitetima, ali je kod nas još uvek novina. Novim Zakonom je predviđena i posebna akreditacija fakulteta za obavljanje ovog vida nastave. U ovim tehnologijama prepoznatljivi smo i van Srbije. Posebno smo ponosni na učešće Univerziteta Metropolitan u projektu pod nazivom Open Discovery Space projektom finansiranim od Evropske komisije sa budžetom od preko 15 miliona eur. Cilj projekta je razvijanje višejezičke platforme za učenje, kreiranje nastavnih materijala za učenje i popularizacija e-learninga širom Evrope. Zahvaljujući svom iskustvu i kvalitetu koji pruža u ovakvom vidu učenja, Univerzitet Metropolitan je jedan od 50 partnera iz cele Evrope koji učestvuje u ovom značajnom projektu i jedini partner iz Srbije.

Studentima su 24 časa dostupna multimedijalna predavanja i vežbe, literatura u digitalnom obliku i nastavni materijali za pripremu ispita, što omogućava uspešno studiranje svima koji rade i koji nisu u mogućnosti da svakodnevno fizički prisustvuju predavanjima. Naši predavači su na raspolaganju studentima i putem video konferencija tako da odsustvo fizičke prisutnosti ne isključuje i živu komunikaciju sa predavačima.

U kategoriji „Obrazovanje“ FIT eLearning sistem za podršku nastave na daljinu, koji su razvili stručnjaci Fakulteta informacionih tehnologija, dobio je specijalnu nagradu Discobolos 2006.

Ovde možete pogledati primere naših eLearning predavanja.