Aplikacija pobednika takmičenja „Met Mobile Challenge“  CATCH CODE uspešno je plasirana na Windows store

Aplikacija pobednika takmičenja „Met Mobile Challenge“ CATCH CODE uspešno je plasirana na Windows store

14.03.2014.

Pobednički tim „Met Mobile Challenge“ takmičenja koje se održalo u Nišu 01. i 02. marta uspešno je plasirao svoju aplikaciju „Catch code“ na Windows store. Podsetimo se pobednički tim iz Tehničke škole „15.maj“ iz Prokuplja Milena Stojanović, Darko Kostić, Aleksandar Vukašinović i Zoran Kuštrimović su uz pomoć programerskih osnova napravili aplikaciju za kodiranje poruka za Windows 8 Phone, koji nema mogućnost zaključavanja poruka.

Članovi tima plasiranjem na prvo mesto među 16 ekipa osvojili su stipendiju za četvorogodišnje školovanje na Fakultetu informacionih tehnologija, u vrednosti od 100% od celokupnog iznosa. Plasiranjem aplikacije tim se kvalifikovao za trku Microsoft-ove glavne nagrade 4 telefona marke NOKIA Lumnia, potrebno je da dostignu najveći broj korisnika i dobre ocene.

Putem linka možete pogledati aplikaciju.