AIESEC Nacionalna konferencija 2014

15.12.2014.

Poslednje nedelje novembra, u Donjem Milanovcu održana je Zimska nacionalna konferencija, 104. po redu nacionalna konferencija AIESEC-a Srbije. Na konferenciji su prisustvovali članovi 8 kancelarija iz 5 gradova Srbije, kao i alumni i partneri koji podržavaju rad organizacije. Nacionalne konferencije se održavaju dva puta godišnje, sa ciljem da se članovi AIESEC-a Srbije okupe na jednom mestu kako bi razmenili iskustva, isplanirali dalje korake i prisustvovali neophodnim edukacijama sa ciljem pripreme za rad u praksi. Tokom 5 dana trajanja, 200 delegata slušalo je edukacije u oblasti ljudskih resursa, marketinga, prodaje i finansija, a takođe im je bila pružena i prilika da učestvuju u različitim radionicama.

Na ovogodišnjoj zimskoj konferenciji, po prvi put prisustvovala je kancelarija AIESEC-a na Univerzitetu Metropolitan. Izvršni odbor je na konferenciji napravio godišnji plan svojih aktivnosti, a svi članovi prisustvovali su edukacijama i radionicama u zavisnosti od funkcije koju obavljaju.Trećeg dana održan je Youth to Business forum, gde su sa delegatima radili predstavnici kompanija Delhaize Serbia, Mercator, PSTech, Devana Technologies, Coca Cola HBC, Ernst&Young, Erste banka, EDGE i Atria group. Studenti Univerziteta Metropolitan – članovi AIESEC-a, imali su priliku da razgovaraju sa njima, da rešavaju realne poslovne izazove i čuju odgovore na pitanja koja ih zanimaju iz prve ruke. Na svečanoj večeri nakon foruma na kojoj su, pored predstavnika kompanija, prisustvovali i alumni, dodeljene su nagrade za postignute rezultate gde je potpredsednica AIESEC-a na Univerzitetu Metropolitan za marketing i odnose s javnošću dobila nagradu za najboljeg potpredsednika svoje funkcije u AIESEC-u Srbije.

„Nacionalna konferencija AIESEC-a je nezaboravno iskustvo na kojem unapređujete svoje veštine i razvijate timski duh. Kroz radionice, prezentacije i simulacije kroz koje prolazite, stičete ogromno iskustvo koje će vam olakšati poslovanje u bilo kojem radnom okruženju. Pored toga, možete kokurisati za stručne prakse kod kompanija koje vam upravo to na konferenciji i predstavljaju.“, rekao je Darko Karafilović, student Univerziteta Metropolitan koji je član AIESEC-a od pre par meseci. Sliku o veličini organizacije i važnosti rada iste u našem društvu upotpunjuje činjenica da su po prvi put na Nacionalnoj konferenciji prisustvovala čak tri predstavnika AIESEC-a globalnog nivoa. Predstavljanje AIESEC-a na Univerzitetu Metropolitan pred njima, kao i pred predstavnicima kompanija, od velikog je značaja kako za kancelariju i članove, tako i za sam Univerzitet.